Гурток "Лозоплетіння"

/Files/images/lisitsya/лисиця.jpg


Керівник гуртка: Лисиця Ніна Яківна

Лозоплетіння – найдревніший вид ремесла. Ще в епоху кам’яного віку людина володіла цим видом ремесла – плели кошики, сосуди, циновки, та навіть возводили стіни жилих приміщень та господарських приміщень. Міцні та гнучкі прутики верби використовувались для плетіння дитячих колисок, різноманітних іграшок та інших побутових виробів.

Велику роль відіграє верба у житті людини. Вона гарний медонос, так як розпускає свої сережки раніше інших рослин. Це лікарська рослина – листя та кора використовується від різноманітних хвороб.

Гілка верби – це символ віри та пам’яті по померлим. Її зрізали за християнським обрядом восени, під час цвітіння, у вербову неділю, та поміщали в оселі у червоному куті. Кора верби використовувались для окраски шкіри. Коріння верби укріплюють береги річок, та захищають землю від ерозії.

Заняття допомагають учням поглиблювати свої знання про минуле нашого краю, познайомитись з його сучасним, провести зв’язок між епохами, дізнатись багато цікавого про досягнення в даній галузі.

Постійне спілкування з природою допомагає учням виховувати бережного відношення до неї, розуміння прекрасного, вчити поєднувати в собі кращі риси сучасної особистості. Природа допомагає дітям, бачити прекрасне, розвивати фантазію та застосовувати свої спостереження на практиці.

Плетіння це як гра на музичному інструменті – починають боліти пальці, але з часом і пальці, і рухи зміцнюють – починають добре відчувати прутки та форму виробів. Але зплівши виріб , діти отримують моральне задоволення, естетичне насолодження від отриманого результату творчої праці, нагороду про довготерпіння.

Збір та обробка матеріалу – це найголовніший етап лозоплетіння. підготовка прутиків та стрічок до виконання будь – якого виробу займає дуже багато часу. Сортування прутиків по довжині, товщині, якості, кольору – це дуже важкий етап в лозоплетінні.

Починаючи з найпростіших виробів, кожний учень самовдосконалюється, поширює свій кругозір. З часом пізнавальна оцінка та комунікативна діяльність з актуалізацією опорних знань допомагає учням виконувати самостійні, оригінальні творчі роботи, з застосуванням художньої обробки.

Кiлькiсть переглядiв: 153

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

тел. (04644) 2-17-57

Дата останньої зміни 14 Грудня 2018

Фотогалерея