ГУРТОК "ГОНЧАРСТВО"

ПРАЦЮЄ НА БАЗІ СТОЛЬНЕНСЬКОЇ ЗЗСО І-ІІІ СТУПЕНІВ

/Files/images/lutsuk/IMG_1173.jpg

Керівник гуртка - Луцук Олег Станіславович

Одним із видів народного мистецтва є гончарство, у якому відбився довічний потяг народу до єдності красивого з корисним. Це багатовікове ремесло виготовлення різних за призначенням гончарних виробів із глини — посуду, кахлів, іграшок, малої скульптури. На заняттях гуртка формуються практичні вміння і навички ліплення та розпису гончарних виробів, відпрацьовуються прийоми виконання технологічних операцій роботи з різним матеріалом та інструментами. Серед виробів народних майстрів особливе місце завжди займала іграшка. В Україні найпоширенішими та найулюбленішими є керамічні іграшки — свистунці, що й сьогодні не втратили своєї розважальної функції. Такі іграшки мають глибоке пізнавально-виховне значення, розповідають про виробничо-господарську та святково-обрядову діяльність населення.
Умовний, а не натуралістичний образ іграшки вчить дитину розуміти мо-ву традиційного мистецтва — в узагальненому знаходити риси конкретно-го, що розвиває спостережливість і кмітливість. Керамічна іграшка здатна задовольнити естетичні запити дітей, розвивати їхню фантазію, бажання творити засобами традиційного народного ремесла. І не дивно, що вивчення народної іграшки , регіональних особливостей та їх конструкцій на заняттях гуртка приділяється багато часу.
Під час занять учні знайомляться з основами декоративно-ужиткового мистецтва, гончарства, художньої кераміки та інших різновидів народного мистецтва. На заняттях гуртка завжди дружня та весела атмосфера. Діти приймають участь у виставках та конкурсах, всі гуртківці можуть порадувати своїх близьких сувеніром власного виготовлення.

/Files/images/lutsuk/IMG_1294.jpg

/Files/images/lutsuk/IMG_0817.jpg

Тому ВСІ хто ще не випробував свої здібності в цій надзвичайно цікавій справі – запрошуємо на наші заняття. Адже Гончарна спадщина українців сягає вершин творчості……..

НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ЖИВЕ ГОНЧАР-ЕКСПЕРИМЕНТАТОР. ВІДЕО

Кiлькiсть переглядiв: 110

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

тел. (04644) 2-17-57

Дата останньої зміни 14 Грудня 2018

Фотогалерея