Повернутися до звичайного режиму

Гурток "Бісероплетіння"

/Files/images/vus_yuv/изображение_viber_2020-01-10_14-01-03.jpg

керівник: Євус Юлія Володимирівна

Мета гуртка:формування творчих здібностей, естетичного смаку, виховання дбайливого ставлення до народних традицій,розвиток фантазії учнів.

Основні завдання:участь у різноманітних конкурсах, навчально-виставкова діяльність; на засадах вивчення основ композиції витворів з бісеру виховання почуття прекрасного;оволодіння технікою народних ремесел; відтворення народних традицій у власних творах ужиткового мистецтва; розвиток нахилів до рукоділля, розвиток уяви та фантазії; розкриття творчого потенціалу особистості;виховання естетичних смаків, художньої культури; ознайомлення з надбаннями української культури, що сприяє розвитку національної самосвідомості; вивчення та популяризація мистецтва виготовлення прикрас із бісеру.

Народне мистецтво, багатогранне та розмаїте, пройшло до нас через століття. Виникло воно з любові до рідного краю, всьогонавколишнього світу, з потреби не тільки бачити красу та відчувати її, а й творити її власними руками.

Народна вишивка подібно народній пісні та танцю всебічно та яскраво відображає характер народного мистецтва.

Як і всі види фольклору, вишивка випробувала на собі вплив різноманітних періодів розвитку. Процес виконання вишивки захоплюючий, розвиває естетичний смак, прививає акуратність, сприяє розвитку особистості та образному мисленню. У всі часи вишивкою прикрашали білизну, костюми, оздоблювали свої помешкання. На заняттях гуртка вихованці вивчають різні види вишивки: гладь, хрестик, гобеленовий шов, різноманітні мережива та ін.

Бісерне рукоділля прийшло до нас, як плетіння, ткацтво, вишивка, з глибини історії, передаючисьіз покоління у покоління. Вироби з бісеру, вишивка бісером дуже високо ціняться у різних країнах світу.

Бісероплетіння достатньо складне та клопітке заняття, воно потребує уваги, охайності, вимагає тонкого розуміння краси, витонченого смаку, майстерності,терпіння, фантазії, сприяє образному мисленню.

У сучасних умовах бісероплетіння є надзвичайно популярним видом декоративно-ужиткового мистецтва, який активно відроджується і розвивається. Заняття бісероплетінням є не тільки бажаним, але й корисним і важливим у всесторонньому розвитку дітей.
Навчання в гуртку інтегрує знання гуртківців з історії, народознавства, креслення, образотворчого мистецтва. Для роботи гуртка основним матеріалом є бісер. Поступово учні вчаться визначати його якість і придатність до різних технік виконання. У виробах широко застосовуються намистини, лелітки, різновиди обробленого каміння. На заняттях особлива увага приділяється вивченню й дотриманню правил техніки безпеки, правильному поводженню з ріжучим інструментом, голками.

Заняття в гуртку розвивають творчі здібності,уяву, пам'ять,викликають бажання творити, фантазувати. В гуртку « Бісероплетіння » діти освоюють різні прийоми низання та вишивки бісером. Учні ознайомлюються з термінами, вчаться працювати за схемами, самостійно підбирати гармонійне поєднання кольорових сполучень і контрастів. Кожний виріб дає можливість проявити свій смак, фантазію, охайність. На заняттях гуртка вихованці мають можливість застосувати знання отримані на уроках історії, малювання, народознавства.

Для розширення світогляду вихованців проводяться екскурсії в музеї, на виставки творів народного мистецтва, зустрічі з майстрами бісероплетіння, а також дитячі ранки, родинні свята, пізнавально-ігрові програми, конкурси тощо.
Протягом кожного навчального року з дітьми проводяться бесіди з історії України, українського декоративно-ужиткового мистецтва і, зокрема, бісероплетіння, бесіди про культуру й традиції наших предків, перспективи розвитку сучасного декоративно-ужиткового мистецтва.

Навчання в гуртку "Бісероплетіння" Менської районної СЮТ сприяє розвитку дрібної моторики м'язів руки у дітей, розвитку творчої фантазії, логічного мислення, зорової пам'яті, формує потребу у красі, розвиває вміння бачити її у природі, в людях, у довкіллі, виховує самостійність, старанність, а також залучає дітей до традицій українського народу.

Кiлькiсть переглядiв: 1747

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

тел. (04644) 2-17-57

Дата останньої зміни 02 Травня 2023

Фотогалерея